Програма НБУ «Знай свої права»
18 квітня 2023
Національний банк України — регулятор, який, згідно з законом
Попри на те, що закон чітко регламентує дії колекторів, до Національного банку продовжували надходити скарги на порушення колекторами норм етичної роботи. Закон було прийнято навесні 2021 — а вже всередині року НБУ отримав 3142 письмові скарги і 8258 усних звернень до контакт-центру щодо неетичної поведінки колекторів.
Значна частина скарг не мала всієї необхідної інформації, на кожну скаргу було потрібне додаткове спілкування та допомога фахівців. Опендатабот, спільно з Школою права Українського католицького університету та компанію Bot&Partners в рамках програми НБУ «Знай свої права» розробив систему спілкування споживача з колекторами.
Ця інтерактивна система, що доступна в чатботах та мобільних застосунках Опендатабота, яка задає питання щодо дій колекторів. В разі порушення прав споживача система допомагає надіслати скаргу в Національну поліцію чи в НБУ зі всіма необхідними даними, які пришвидшують розбір ситуації, як-от кредитор, номер кредитного договору, назва колекторів, наявність погроз тощо.
Сервіс став частиною Опендатабота й доступний 24/7 у месенджерах та в застосунку. За допомогою сервісу користувачі можуть дізнатися, як захистити свою приватність, перевірити себе у державних реєстрах та подати скаргу до Національного банку України.
З цією системою ознайомились 2,5 млн користувачів Опендатабота, більше 17 тисяч отримали консультацію, більше 200 користувачів направили скаргу до НБУ зі всіма необхідними даними.
Щоб скористатися інструкцією по спілкуванню з колекторами:
Державним органам, що прагнуть покращити свої комунікації, й допомогти громадянам з правовою освітою та у відстоюванні своїх прав.
Perfectum
Кейс Опендатабот та Perfectum CRM+ERP
НБУ
Кейс Опендатабот за програмою Національного Банку України «#ШахрайГудбай»
ПУМБ
Відкриття рахунку підприємця за кілька хвилин онлайн
Visa
Проект підтримки малого та середнього бізнесу в Україні.
Sayenko Kharenkо
Як відкриті дані допомагають попереджати та випереджати ризики бізнесів.
Як перейти з 10 сервісів та ручного пошуку в автоматичний зручний режим.
Перевіряти партнерів та відстежувати важливі зміни відтепер можна в CRM-системі Creatio.
«Арсенал Страхування» автоматизували та пришвидшили розрахунок вартості страховки на авто, використовуючи дані API Опендатабот.
Як автоматизувати бізнес-процеси за допомогою відкритих даних та Опендатабот.
Бізнес-клієнти Райффайзен Банку Аваль – фізичні особи-підприємці можуть надсилати податкові звіти у бізнес чатботі банку.
Команди в Microsoft Teams зможуть разом визначатися з бізнес-партнерами. Інформацію про контрагентів надаватиме Опендатабот.
Sense Bank
Клієнти онлайн-банкінгу «ОК, Sense!» отримали професійні акаунти Опендатабот.
ПУМБ
Банк ПУМБ — перший банк, що запустив разом з Опендатабот програму перевірки контрагентів безпосередньо в інтернет-банкінгу.
Завдяки відмові від паперового документообігу компанія за перші вісім місяців заощадила в 4 рази менше часу на відправку документів і зекономила близько 500 тисяч гривень.
Опендатабот допоміг компанії Poster автоматизувати оплату.
ЛУН почав сповіщати своїх користувачів про ризик-фактори забудовників разом з Опендатабот.